ویژگی های دریچه آب بند تصفیه خانه

ایجاد یکی تصفیه خانه قوی با انواع تجهیزات خاص تصفیه برای بیشتر واحد‌های صنعتی و کشاورزی می‌تواند بسیار کاربردی باشد. بحران آب هم که این سال‌ها و به خصوص در فصول گرم چیزی است که به شدت برای همه ما آزار دهنده است.
در این مقاله در مورد ویژگی‌های دریچه آب بند تصفیه خانه می‌خواهیم صحبت کنیم. این که چه ویژگی‌هایی را باید برای این بخش مهم تصفیه خانه فاضلاب خود لحاظ کنیم تا عملکرد کل تصفیه خانه بالا رود را در این مقاله می‌خوانید.
اول به ساختار تصفیه خانه فاضلاب خود نگاه کنید. حوضچه‌های تصفیه با مجاری خاصی به یک دیگر وصل می‌شوند اساسا با جداسازی آب میان این حوضچه‌ها است که کار تصفیه معنا پیدا می‌کند. یعنی هر فاز از تصفیه فاضلاب که در یک حوضچه انجام می‌شود باید به صورت کامل از فاز قبل و بعد خود جدا شود. و گرنه احتمال دارد تمامی شرایط کار تصفیه فاضلاب شما مورد تهدید واقع شود.
در وبسایت اسپیناس انواع دریچه آب بند تصفیه فاضلاب را می‌توانید با کمترین قیمت ممکن تهیه کنید. اما ویژگی یک دریچه خوب فاضلاب چیست و ما باید به کدام نوع از دریچه‌ها برای کار و مقصود خودمان اتکا کنیم.

ویژگی‌های دریچه آب بند تصفیه خانه در یک نگاه

در اولین قدم باید مهم‌ترین ویژگی‌های دریچه آب بند تصفیه خانه را در نظر بگیریم و آن هم آب بندی دقیق این نوع از دریچه‌های هدایت آب هستند. در سایت اسپیناس نوع خاصی از دریچه آب بند تصفیه خانه وجود دارد که توانایی استفاده در بسیاری از محیط‌ها را دارد. این دریچه با میزان نشتی کمتر 0.02لیتر بر ثانیه که به ازای هر فاصله خطی از دریچه تعیین شده آب بندی بسیار مناسبی را از خود نشان می‌دهد. البته این میزان نشتی برای دریچه‌های کوچک بسیار کمتر این مقدار است و مقدار ذکر شده میزانی حداکثری این نوع از دریچه آب بندی تصفیه خانه است.
این دریچه‌ها از سطح مقطع 200 تا 1500 میلیمتر را پوشش می‌دهند که در انواع بزرگ آن خروجی آب آنها می‌تواند به حد بسیار زیادی برسد.

فرمان پذیری این دریچه آب بند تصفیه خانه به دو صورت انجام می‌شود در حالت اول که بیشتر برای درچه‌های آب بند کشاورزی استفاده می‌شود از ابزار دستی استفاده می‌کنیم. یک فلکه چرخشی میزان آب خروجی از دریچه را کاملا کنترل می‌کند. کنترلر‌های دستی امکان وصل شدن به یک شبکه هوشمند آبیاری را از شما سلب می‌کند اما با هزینه بسیار پایینی امکان راه اندازی آن وجود دارد.
اما کنترل‌های برقی که عملا جک‌های برقی خاصی این کار هستند روی دریچه آب بند تصفیه خانه بزرگ و بسیار بزرگ نصب می‌شوند. این واقعیتی است که وزن این دریچه‌ها به حدی بالا است که به هیچ عنوان امکان باز و بست درستی آن وجود ندارد. از این رو با به‌کارگیری کنترل‌های برقی در این دریچه آب بند تصفیه خانه می‌توان آنها را در هر اشل کاری به روش‌های هوشمند آبیاری و تصفیه فاضلاب متصل کرد.
برای استفاده از انواع سامانه‌های هوشمند آبیاری یا تصفیه فاضلاب در قدم اول باید دریچه آب بند تصفیه خانه قابل اطمینان و قابل کنترلی داشته باشید. این دسته از دریچه‌ها به خصوص اگر با کنترلر‌های برقی باشند این امکان را دارند که به صورت کاملا خودکار به مدیریت منابع آب و فاضلاب خود بپردازید.
دریچه آب بند تصفیه خانه آب موجود در سایت اسپیناس یک ویژگی بسیار خوب دیگر نیز دارد که ویژگی‌های مثبت آن را تمام می‌کند و آن هم امکان نصب بسیار خوب آن روی لوله و کانال های روباز و روبسته است. لوله‌هایی که اتصالات فلنجی در قسمت دهانه خود دارند بهترین آب‌بندی ممکن را برای این دسته از دریچه آب بند تصفیه خانه به وجود می‌آورند. از این رو اگر لوله‌های با اینچ بیش از 200 میلیمتر در ساختار آبیاری یا تصفیه خانه شما به کار رفته است در خرید این دریچه آب بند تصفیه خانه شک نکنید.